MENU

Masaż kamieniami gorącymi

Jeśli czujesz zmęczenie i osłabienie, masz dość nadmiernych sytuacji stresowych – masaż kamieniami to najlepsze rozwiązanie. Połączenie technik relaksacyjnych z właściwościami uzdrawiającymi, szybko postawi Cię na nogi – odzyskasz energię i doskonałe samopoczucie.

 

Na czym polega działanie masażu z wykorzystaniem kamieni?

 

Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.

Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.

Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii.

 

Jakie efekty daje masaż kamieniami?

 

Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpyw na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy.

Poddając się masażowi kamieniami, można liczyć na:

– poprawę odżywienia skórnego,

– zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,

– poprawę zdolności mięśni do wysiłku,

– przyspieszenie regeneracji mięśni po aktywności fizycznej,

– poprawę funkcjonowania układ krążenia,

– zmniejszenie obrzęków,

– złagodzenie skutków i objawów stresu,

– pełen relaks i odprężenie.

Sam zabieg, w połączeniu z olejkami eterycznymi oraz przyjemną muzyką wpływa na zmniejszenie napięcia nerwowego. Po zabiegu pacjent wychodzi wypoczęty i w doskonałym nastroju.

 

Kto powinien poddać się masażowi gorącymi kamieniami?

 

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu. Stąd też istnieje wiele wskazań do jego prowadzenia. Do najważniejszych można zaliczyć:

– nadwagę i otyłość,

– nerwice typu psychogennego,

– stany pourazowe,

– choroby reumatyczne,

– zaparcia,

– niektóre schorzenia neurologiczne,

– stany po udarze mózgu,

– okres rekonwalescencji po długotrwałej chorobie.

Masz pytania ?